Heroický výkon florbalistek naší školy

30.01.2014 07:39

Ve čtvrtek 16. ledna se v městské sportovní hale v Plzni na Slovanech konalo plzeňské kolo přeboru středních škol ve florbale dívek. Při své premiérové účasti předvedla děvčata Sportovní a podnikatelské střední školy heroický výkon, kterému tleskala celá sportovní hala. Vinou shody okolností tvořila školní družstvo pouze šestice dívek - Kristýna Barchánková, Martina Daňková, Tereza Kernerová, Kristýna Leitermannová, Barbora Mertlová a Diana Racková (původní tahounka Loudová utrpěla o vánočních prázdninách těžký úraz - tímto ji zdravíme a přejeme úspěšnou rehabilitaci, kapitánka Vocelková odjela nečekaně za velkou louži...). Florbalistky tak byly postaveny před nepříjemný úkol - odehrát celý turnaj v šesti hráčkách bez možnosti střídání. I přes tento handicap se naše hráčky do soupeřek zakously a výsledkem jejich snažení bylo konečné 4. místo z celkově 18 škol, které se na turnaji prezentovaly. Při troše štěstí v semifinále sahaly i po finálové účasti, když s pozdějšími vítězkami z gymnázia Mikulášské náměstí prohrály po boji 1:2.

Za předvedené výkony a skvělou propagaci školy děvčatům děkujeme a budeme se těšit na příští ročník.

Marek Šlechta