Johny´s Cup 2010

08.10.2010 09:07

Rok se sešel s rokem a ti největší fotbaloví srdcaři, kteří toho za celou sezónu ještě neměli dost, se sešli, aby se utkali v bratrovražedných kláních při druhém ročníku Johny’s Cupu. Oproti loňské premiéře se událo několik změn. Jednak jsme se přesunuli blíže naší škole, protože azyl nám poskytl na svém hřišti ve Štruncových sadech místní Sokol Plzeň a jednak se počet zúčastnivších se týmů navýšil na hezkých sedm. Postupně se tedy ve dvanáctiminutových utkáních systémem „každý s každým“ mezi sebou utkala všechna družstva. Letošní ambiciózní prváky zastupovaly Volšový nožky a Bonito zatímco druháci postavili nabitou sestavu Paskviláků, názvem provokující Koc Koc Koc a podnikatelské FC Koňský stádo. Favorizovaný třetí ročník zastupoval tým FC Na plicích nezáleží a v roli černého koně turnaje hodlala působit všude možně posbíraná sestava Nad Hrobem SK.
Turnaj jsme odehráli víceméně podle futsalových pravidel, které jsme přizpůsobili aktuálním podmínkám. Počasí nám na rozdíl od loňského ročníku více než přálo, takže tekutiny bylo opravdu třeba doplňovat. Někteří účastníci si neodpustili i několikanásobnou recyklaci svých plic. Během pěti hodin jsme sehráli maratón 21 napínavých zápasů.
Turnajem procházely jako nůž máslem dva týmy – FC Na plicích nezáleží a Paskviláci, takže jejich vzájemný souboj byl vlastně soubojem o celkové vítězství. Zkušenosti sehrály svou roli a vítězně z tohoto lítého boje vyšly nakonec Plíce. Ty si ale nakonec ještě zkomplikovaly svoji cestu k poháru, když v závěru nestačily na rozjetý tým Nad Hrobem SK, který se zpočátku turnaje jen ztěžka dostával do své provozní teploty. Doplňující kritéria, která rozhodovala o konečném umístění, stanovila rada starších až v průběhu turnaje, hlavně z důvodu větší motivace některých týmů. Nakonec jsme hledisko vzájemného zápasu nechali stranou a aktuálně jsme se přiklonili k celkovému skóre podobně jako na právě probíhajícím mistrovství světa. O celkové umístění se tedy skutečně bojovalo až do posledního zápasu.
Paskvilákům tak v čele s nejlepším hráčem turnaje Vencou Kocem chyběly do konečného vítězství ještě čtyři vstřelené góly při stejném počtu získaných bodů. Boj o třetí místo byl dokonce ještě napínavější. Znovuzrození Nad Hrobem SK famózním závěrem vyrovnali skóre s celkem Bonito, když rozstříleli odevzdané FC Koňský stádo. Přestože podle dalšího hlediska (větší počet vstřelených gólů) byl tento zkušený tým jasně třetí, přistoupil na dodatečnou penaltovou exekuci, která měla spravedlivě potvrdit toto umístění. Sláva Jedlička z týmu Bonito si sice svojí proměněnou penaltou pomyslně nasadil na hlavu korunu pro krále střelců, ale poslední slovo měl pavouk v brance Hrobařů Mára Šlechta, který si zkušeně počkal na posledního exekutora ze soupeřových řad. Je zkrátka třeba jít tomu štěstíčku naproti a hrát až do úplného konce.
I když někdo nemusel být se svým umístěním moc spokojený, turnaj určitě splnil svůj účel. Přes zjevnou týmovou rivalitu se podařilo zápasy důstojně a v drtivé většině případů ohleduplně odehrát. Je třeba všem účastníkům poděkovat za předvedené výkony, kterými jsme se společně rozloučili s končícím školním rokem. Doufejme, že i příští ročník Johny’s Cupu si udrží svoji kvalitu.
Fotogalerii z turnaje naleznete zde.