Pavel Horváth besedoval se studenty

25.01.2013 08:49

Plzeň 22. ledna - Netradiční náplň školní výuky měli v úterý odpoledne studenti Sportovní a podnikatelské střední školy v Plzni a žáci 25. základní školy. Místo nudy ve školních lavicích čekala žáky zajímavá beseda s kapitánem Viktorie Plzeň Pavlem Horváthem v plzeňském divadle Alfa, které praskalo ve švech.

Kapitán Viktorie dorazil na besedu jako vždy v dobré náladě a sršel humorem už od začátku. Moderátor besedy Jiří Pelnář mu začal hned pokládat dotazy, kterých se sešlo na lístcích od studentů opravdu hodně, a už první mířily dost na tělo. V první sérii otázek také padlo hodně dotazů na školní docházku kapitána Viktorie, kde například zmiňoval dobu své docházky na střední odborné učiliště, kde se vyučil řezníkem, ale jak sám dodal, už by se této práci asi věnovat nechtěl.

Zajímavý dotaz, který se sice školy přímo netýkal, ale učení ano, byla otázka na zvládnutí cizích jazyků při zahraničních angažmá. „Řekl bych, že se v Portugalsku i v Japonsku domluvím. Třeba v Japonsku jsem se učil dobře, když jsem tam byl sám a musel se domluvit se spoluhráči. Jazyk jsem se učil zhruba šest měsíců, abych mluvil plynně,“ odpověděl na dotaz.

Otázky na plzeňského špílmachra se samozřejmě dotkly také fotbalu. Horváth například hovořil o trénincích pod vedením kouče Vrby, což zajímalo hlavně fotbalisty ze Sportovní a podnikatelské školy. I zde přišel jeden z vtípků po otázce, jak si s trenérem rozumí. „Ze začátku jsem mu moc nerozuměl, ale teď už se naučil docela česky,“ narazil na moravský původ plzeňského kouče a pokračoval, „ jeho tréninky jsou docela odlišné, než jsem zažil u českých trenérů.“

V závěru besedy, už nad rámec dohodnutého času, trpělivě podepisoval fotografie, dresy i svoji novou knihu, fotil se s fanoušky, odpovídal na řadu dalších dotazů, prostě opět dokazoval, že je skutečnou osobností a právem přirozeným vzorem nejen pro začínající sportovce.

Zajímavou besedu uspořádala Sportovní a podnikatelská střední škola a dá se rozhodně říct, že šlo o dobře strávenou hodinu pro obě strany. „Pavla nebylo těžké kontaktovat, ale o dost těžší bylo najít v jeho programu volné místo, které by vyhovovalo uspořádání besedy,“ řekl sportovní ředitel školy Marek Šlechta, který měl organizaci na starost. A plánuje škola uspořádat v budoucnu podobnou besedu? „Určitě bychom to chtěli v budoucnu zopakovat, teď by měli dostat prostor zástupci z řad plzeňských hokejistů,“ dodal.

Jakub Vais

žák PH3

Fotogalerii z besedy naleznete zde.

Článek z Plzeňáka ze 6.2.2013 naleznete zde.