Slovo zřizovatele

Sportovní a podnikatelská střední škola je s datem založení 1992 nejdéle fungující soukromou střední školou v Plzni. Už při jejím založení bylo cílem vytvořit tak trochu „jinou školu“, která by se odlišovala od zaběhnuté praxe škol státních. V podmínkách konkurence se státními, neplacenými školami, je snaha být jiný, a nabízet něco, co ostatní nenabízejí, jedinou cestou jak obstát.

Tím co nás odlišuje, je především nabídka specializací, které na jiných školách prostě nenajdete. Ať už jde o sportovní management, management zdravého životního stylu nebo personalistiku a psychologii managementu. Tato zaměření jsou nástavbou k ekonomickému vzdělání, které škola poskytuje a jejich vzájemná provázanost přímo vybízí k založení vlastního podnikání v uvedených směrech.

V souvislosti se sportovním managementem nelze nevzpomenout originální provázanost studia této specializace se školním fotbalovým klubem.  Kluci hrají pod vedením svých třídních učitelů, trenérů s nejvyššími licencemi, dorosteneckou divizi.  Zkrátka, jsme jedinou školou, kde se fotbal nejen hraje, ale dokonce se z předmětu teorie a praxe kopané dá i maturovat.

Druhým aspektem, na který jsme pyšní a který nás odlišuje, jsou nadstandardní vztahy mezi žáky a učiteli.  Zakládáme si na komunikaci mezi žáky a učiteli, protože víme, že problém, o které se ví, je nejlépe řešitelný už ve svém zárodku. Nikomu nic neodpustíme, ale víme, že každý si zaslouží druhou šanci nad rámec běžné školské praxe.

To vše v kombinaci s kvalitní výukou jazyků, počítačových kompetencí a odborných předmětů dělá ze Sportovní a podnikatelské střední školy vzdělávací zařízení, do kterého žáci chodí rádi. A to není málo…