Sportovní a podnikatelská střední škola v Plzni
Sportovní a podnikatelská
střední škola v Plzni
rozšířené vyhledávání

Přijímací řízení

Přijímací řízení - informace

pro školní rok 2021/2022

Milí deváťáci, vážení rodiče,

jak asi víte, ministerstvo školství pro letošní školní rok upravilo přijímací řízení na střední školy s ohledem na komplikace ve výuce, způsobené dvěma vlnami Covid-19. Nám jako střední škole byly dány tři možnosti. Buď zachováme současnou podobu přijímacího řízení, nebo připravíme vlastní verzi přijímacích zkoušek, anebo od přijímacích zkoušek ustoupíme letos úplně a budeme přijímat jen na základě například prospěchových kritérií.

Z vlastní zkušenosti dobře víte, že pokud člověk dostane něco zadarmo a bez námahy, málokdy si takového daru dovede vážit a náležitě ho ocenit. Ve sportu i v podnikání, což jsou dva základní pilíře naší školy, naopak platí, že nejcennější jsou takové úspěchy, které si vybojujeme sami, a pro jejichž dosažení ze sebe musíte dostat to nejlepší. A taková je i filosofie naší školy. Jak říká klasik:“ Vítěz není ten, kdo neustále vyhrává, ale ten, kdo se nikdy nevzdá.“ Proto se vedení Sportovní a podnikatelské střední školy rozhodlo zachovat i pro letošní školní rok stávající podobu přijímacího řízení (tedy společnou přijímací zkoušku).

Samozřejmě ale zohledníme, že rok 2020 byl, nejen pokud jde o vzdělávací proces, mírně řečeno nestandardní, a tomu přizpůsobíme kritéria pro přijetí. Jinými slovy řečeno: neskládejte ruce do klína, učte se, pracujte a ukažte nám i rodičům, že umíte o něco, na čem vám záleží, zabojovat. My tuto vaši snahu náležitě oceníme. Držíme vám palce a těšíme se na vás.

Datum vložení: 2. 12. 2020 20:22
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2020 20:37
Autor: Mgr. Marek Šlechta

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Studenti o škole