Místo: Horní Bříza, tělocvična SOU Horní Bříza

Akce: 1. kolo SFL chlapci

Účastníci:

Chlapci: Brejcha Jan, Koranda Daniel, Kuchta Ondřej, Lehký David, Popovič Roman, Riedl David, Rybař Matěj, Tichý Michal, Uzlík Václav, Václavík Lukáš

Úvodní kolo chlapecké části soutěže jsme odehráli v nedaleké Horní Bříze v tělocvičně místního SOU. Bezezbytku jsme proti nalosovaným dvěma týmům potvrdili roli velkých favoritů, když jsme si nejdříve poradili s místním výběrem 12:1, abychom poté vyprovodili i gymnazisty z Pikova ústavu 8:2. O branky se naši kopáči podělili takto: Uzlík 5x, Koranda 4x, Kuchta 2x, Lehký 2x, Popovič 2x, Tichý 2x, Václavík 2x, Rybař.

Soupeři nás moc neprověřili. V dalším kole to určitě budeme mít o poznání těžší, ale opět by to pro náš výběr podle papírových předpokladů neměla být konečná. Doufejme, že se budeme znovu radovat z dalšího postupu.

Datum: 6.12.2019

Místo: Plzeň, tělocvična SZŠ

Akce: 1. kolo SFL dívky

Účastníci:

Dívky: Gracias Natálie, Lásková Pavlína, Lukáčová Zuzana, Ředinová Lucie, Šeflová Lucie, Vorlová Štěpánka

Úvodní kolo dívčí části SFL jsme letos premiérově odehráli v tělocvičně SZŠ. Do skupiny byly k našemu výběru nalosovány výběry místní Střední zdravotnické školy, SOŠ a SOU Horšovský Týn a Obchodní akademie Plzeň. Jak se později ukázalo, jednalo se o vyrovnanou skupinu, ve které ani jeden tým nebyl bez šancí zaujmout jedno ze dvou postupových míst. Po vzájemné domluvě byla délka zápasů stanovena na 2 x 8 minut. Náš silně omlazený výběr měl sice nejméně početnou soupisku i z důvodu onemocnění zkušených hráček, ale svoji kůži jsme rozhodně nechtěli prodat lacino.

Los k nám byl vcelku přívětivý a hned v úvodním utkání jsme vyzvali soupeřky z kraje Kozinova. Začátek zápasu se nese ve znamení naší možná až splašené hry, ale na soupeřky to kupodivu platí a nám se daří v první půli proměnit hned čtyři brankové příležitosti, zatímco soupeřky do nějaké vážnější šance nepouštíme. Po poločase si nadějný výsledek již pohlídáme, když přidáváme další dvě branky. Soupeřky se dokáží prosadit pouze jednou. Hattrick si střihne Natálie, dvě trefy přidá Zuzka a balón do sítě nasměruje i Lucka Ř. Vstup do turnaje se nám tedy nadmíru vydařil, když se nám podařilo aktivní hrou zaskočit soupeřky, které se ale v dalších utkáních viditelně zlepšovaly.

V následujícím utkání akademičky až překvapivě snadno rozstřílely zdravotnice, a to znamenalo jediné – hned další náš zápas proti právě poraženému domácímu celku může být klíčovým z hlediska postupu. Bohužel toto utkání se pro náš celek nevyvíjí vůbec dobře. Sice máme opět více ze hry, ale tentokráte vyrábíme v první půli několik laciných a hlavně zbytečných chyb a střelecky disponovaná soupeřka trestá. Domácí hráčky navíc pozorně brání, takže se prakticky nedostáváme do zakončení. Když krátce po pauze soupeřky další brankou navyšují vedení, skóre vypadá velmi hrozivě. To se ale již naše hra markantně zlepšuje a posíláme na domácí branku několik střel. Bohužel gólmanka chytá fazónu a čas se nám velmi rychle krátí. Přesto dokážeme protrhnout střelecké trápení a dvěma brankami Štěpánky a Lucky Ř. alespoň korigujeme stav utkání. Po porážce 2:4 tak musíme spoléhat na pomoc soupeřek nebo v posledním utkání zazářit proti akademičkám.

Ty v dalším zápase nejdříve vcelku pohodlně přehrávají Horšák, aby ve druhé půli viditelně sundaly nohu z plynu a nechaly soupeřky rozehrát se. Konečné skóre 4:2 tak svědčí o zlepšujícím se výkonu souboru z Týna.  Chodské bojovnice poté pokračují ve svých rostoucích výkonech i proti domácím hráčkám. Jejich vzájemný souboj, který je opravdu vzácně vyrovnaný, ale naneštěstí pro nás nenachází žádnou střelkyni. Většinou se hraje ve středu hrací plochy a těch několik málo střel míří mimo tři tyče. Bezbranková remíza je pro náš soubor bohužel málo, poněvadž k dalšímu postupu musíme naplno bodovat proti zatím suverénním akademičkám.

Naše poslední soupeřky mají bez ohledu na výsledek našeho vzájemného utkání postup v kapse a s tímto vědomím přeci jen k utkání přistupují poněkud laxněji. Přesto si v úvodu po naší další chybě vytvářejí tutovku. Pavlína ale tváří v tvář akademické šutérce zachovává chladnou hlavu a svým možná klíčovým zákrokem turnaje vyráží tvrdou střelu do bezpečí. Navíc hned vzápětí nacházíme recept na zatím výborně chytající gólmanku soupeřek. Tlačíme se do zakončení, a hlavně trefujeme zařízení. Po famózním výkonu, kdy je nás plné hřiště v euforii trháme síť v první půli hned čtyřikrát. Navíc naše další tutovky zůstávají neproměněny. Utkání ale ještě zdaleka nekončí a soupeřky po pauze přeci jen přepínají na vyšší rychlostní stupeň. Podceníme dvě situace a už je to pouze o dvě branky. Naštěstí hned po rozehrání ze středového kruhu Zuzka vymetá levou šibenici věšákem z vlastní poloviny a dává nám tak větší klid na naše sálovky. Soupeřky sice po jediném zaváhání Pavlíny v zápase ještě zaskórují, ale účet zápasu po chvíli uzavírá Lucie Š., když jí Zuzka nachází narážečkou o levou tyč branky soupeřek. V zápase se střelecky zaskvěla Štěpánka, která si také střihla hattrick. Po brance poté přidala Natálie, Zuzka a Lucka Š.

Po našem dnešním nejlepším výkonu, kdy jsme svojí produktivitou zaskočili uspokojené soupeřky, postupujeme do divizního finále. Tam to již ale bude úplně o něčem jiném. Ze čtyř účastníků bude dále postupovat pouze vítězný tým. Holky si ale dnes dokázaly, že v případě svého enormního nasazení, střelecké potence a při troše toho sportovního štěstíčka můžeme zabojovat o ještě větší úspěch, než v jaký jsme zřejmě původně doufali. Tak se budeme těšit.

Datum vložení: 11. 12. 2019 9:31
Datum poslední aktualizace: 11. 12. 2019 9:42
Autor: Mgr. Jiří Jonák