Sportovní a podnikatelská střední škola v Plzni
Sportovní a podnikatelská
střední škola v Plzni
rozšířené vyhledávání

Futsalový turnaj

Futsalový turnaj 1

...v Plzni

Datum: 18. – 19. 12. 2017

Místo: Plzeň, hala TJ Lokomotiva Plzeň

Akce: Halový futsalový turnaj plzeňských středních škol

Účastníci:

Chlapci: Arzberger Tomáš, Červík Marek, Karpíšek Jakub, Kopáček Josef, Kutlák Ivan, Ryška Milan, Selnar Jakub, Skopový Radek, Šmídl Patrick, Štursa Ondřej,

Dívky: Blažekovič Nikolina, Dvořáková Marcela, Janiková Anežka, Jůnová Michaela, Kohoutová Tina, Lásková Pavlína, Leitermannová Kristýna, Peklová Štěpánka, Slovenkaiová Eliška, Šauerová Valerie

I letos jsme šli v předvánočním čase s kůží na trh, když jsme se zúčastnili tradičního halového turnaje plzeňských středních škol, který pořádá Nerudovka. Tentokráte se hrálo na házenkářské branky, přičemž chlapci hráli dvanáctiminutová a dívky desetiminutová utkání každý s každým v pětičlenných skupinách. O konečné umístění se na závěr potkaly soubory ze stejných míst obou skupin. Naši chlapci chtěli napravit loňský výbuch, když obsadili až osmý flek, zatímco dívky hodlaly ubojovat minimálně loňské čtvrté místo.

Mládence postupně čekaly zápasy proti Obchodní akademii, Elektrárně, Strojárně a Dopravce. Ve druhé skupině se potom měly posekat soubory Masarykova gymnázia, Infisu, Sportovního gymnázia, Hotelovky a Nerudovky. V prvním utkání jsme narazili na staré známé akademiky, které jsme před několika dny vyřadili v posledním kole SFL. Soupeř měl tentokráte na své soupisce několik nových tváří. Naši hráči pojali již tento svůj úvodní zápas po svém, a i když si několikrát neodpouštějí exhibiční ukázky svého umění, dostáváme se do dvoubrankového vedení. Po soupeřovo snížení opět odskakujeme na rozdíl dvou branek, ale akademici se nehodlají vzdát a po zmatcích v našich obranných řadách je to opět o gól. Zuby nehty bráníme výsledek a klid nám dává až Azbou proměněný přímák v posledních sekundách hry. Na výsledku 4:2 se hattrickem podílí právě Azba, kterému jednou vstřelenou brankou sekunduje Ondras. Navíc si Karpy dobře postavil svoje tyče. Podařil se nám tedy velmi důležitý vstup do turnaje. V našem druhém utkání proti Elektrárně zlepšujeme hru dozadu, držíme balón častěji na svých sálovkách, ale na branku si musíme počkat až do poloviny zápasu, kdy se před Kutlim zcela otevírá cesta až k brance. Když po chvíli po krásné kombinaci Ondras navyšuje skóre, dovádíme utkání vcelku pohodlně k dalším třem bodům. Červ si několika jistým zákroky připisuje shotout. Další překážkou je Strojárna. Na časomíře dlouho svítí bezgólový stav, zvláště když se naši exhibicionisté opět předvádějí. To již ale nevydrží sledovat Seli, který po svém sólu prakticky přes celé hřiště, posílá balón nekompromisně pod víko. Naši kopáči jsou v laufu a další dvě pěkné kombinace proměňují Azba s Ondrasem. Branek mohlo být i více, ale to by si naši kopáči museli odpustit jesličkovou mezihru. Každopádně již po prvním dnu víme, že finálový zápas nás tentokráte nemine, a to je po loňském propadáku pořádný posun. Ve zbývajícím zápase skupinové fáze proti Dopravce nám již o nic nešlo – a podle toho vypadal přístup našich kopáčů. Vinou zranění z předešlého dne nám navíc nemohl vypomoci Patrick. V první části utkání jsme aktivnější, ale z mnoha šancí se ujme pouze Ondrasův věšák, poněvadž většinou hrajeme až příliš na krásu a vytváření si ještě lepší střelecké pozice. Zákonitě přichází trest. Několik zaváhání našich kopáčů vyřeší Karpy, ale jedna situace je i nad jeho schopnosti. Nic neřešící utkání tak končí remízou a začínáme vyhlížet zcela poslední a hlavně finálový souboj proti nabité Hotelovce hraný na 2x10 minut. Oba týmy toho již mají dost, ale ani jeden z nich nechce svoje poslední utkání v turnaji prohrát. V první půli máme možná opticky více ze hry, ale tentokráte ani Ondras nedokáže zatím využít svoje příležitosti. Soupeř nás také několikrát prověřuje a Červ v naší brance musí prokázat svoje umění. Poločas končí bezbrankovou remízou a vše je tedy otevřené. Bohužel hned první útok Hotelovky ve druhé půli končí balónem v naší síti, když špatně dostupujeme soupeře. Musíme přidat – a skutečně pomalu začínáme tlačit, zatímco soupeř brání. Zničehonic se po chybě protihráčů dostáváme do situace dva na jednoho, kterou optimálně vyřeší Kutli svým bodlem pod víko. Jsme v laufu, ale další branka zatím nepřichází. Klíčový okamžik po chvíli přeci jen přichází. Ztrácíme balón a soupeř startuje do situace 3 na Míňu. Ten famózním obranným zákrokem protihráči vypichuje míč a okamžitě tady máme akci 3 na jednoho pro změnu na druhé straně. Na konci naší rychlé kombinace je další Ondrasův zářez. Když po několika desítkách sekund náš snajpr znovu trhá síť, je famózní úspěch velmi blízko. Soupeř sice vrhá všechny síly do útoku, ale našim hráčům tentokráte soustředění vydrží až do samotného konce. Putovní pohár je tedy do příštího ročníku prestižního turnaje v našich rukou!

Dívky hrály svá utkání v prakticky totožné skupině jako chlapci, pouze Elektrárna přepustila svoje místo silné Zdrávce. V úvodním zápase proti Obchodní akademii se nám nedaří chytnout začátek a rychle prohráváme. Na vyrovnání se hodně nadřeme, ale po předchozí střele dokáže odražený balón doklepnout do sítě Valerie. Jsme opticky lepším týmem a obrat dokonává svojí střelou Tina. Po vydřeném vítězství nás ale čeká soupeř jiného kalibru. Zdrávka se do našich holek pustí bez skrupulí, a i když dlouho odoláváme, soupeřky svůj tlak přetavují ve vedoucí branku. Naše holky ale prakticky po rozehrání dokáží srovnat krok, když se opět trefuje Tina. Zdrávka znovu přidává plyn a po chvíli si další brankou v naší síti bere vedení zpět. Na další dramatizaci utkání nám již nezbývají síly. Soupeřky poctivě brání a naše kopačky se nedokáží dostat do zakončení – kromě nepřesných střel z velké vzdálenosti. Škoda. V dalším utkání jdeme znovu na obrovsky těžkého soupeře – Strojárnu. Utkání se vyvíjí podobně jako to předchozí. Soupeřky jsou častěji na balónu, a i když se Pavlína v naší brance snaží, seč může, vedoucímu gólu strojařek zabránit nedokáže. Strojařky jsou i nadále aktivnější, ale další branku nepřidávají. Naopak když se utkání začíná chýlit ke konci, naše dívky chytají druhý dech a přeci jen jsme na polovině soupeřek častěji na návštěvě. Hrajeme na riziko, ale vyplácí se nám to. Míša ze zadních řad podniká výpad a srovnává. V euforii půl minuty před sirénou dokonce utkání otáčíme, když balón za brankovou čáru silou vůle dotlačí Týna. Jsme zpátky ve hře, když utíkáme hrobníkovi z lopaty a přetlačujeme Strojařky 2:1. Na co to bude nakonec stačit se dozvíme až druhý den. Před posledním utkání je jasné, že pokud jej zvládneme, budeme hrát minimálně o třetí flek. Bohužel proti Dopravce sledujeme festival zahozených šancí a promarněných příležitostí. Herně máme utkání pevně ve svých rukách, ale ani jedna naše stoprocentní příležitost nekončí brankou. Eliška jde několikrát sama na gólmanku, ale buď zařízení vůbec netrefuje nebo je naopak až příliš přesná, když pálí do tyče nebo do gólmanky. Po jedné jasné příležitosti spalují také obě Týny a Míša. V tomto utkání to prostě na naše holky „sedlo“. Poněvadž ostatní zápasy dopadly podle očekávání, naše závěrečná bezbranková remíza nám přiřazuje v boji o konečné páté místo podobně jako klukům soubor Hotelovky. Náš poslední souboj o umístění jsme pojali exhibičně, aby si více zahrály i dívky, které nebyly v turnaji příliš vytěžovány. Do branky si stoupla Štěpánka a většinu první šestiminutové půle jsme odehráli v opravdu netradičním složení – Valerie, Týna, Anežka a Nikolina. K všeobecnému překvapení tato čtveřice svým nasazením dokázala ubránit útočné choutky soupeřek, a i když si nevytvořila nějakou významnější příležitost, poločas bez branek se určitě počítá. Po přestávce jsme se vrátili k obvyklé sestavě a začínáme být směrem dopředu přeci jen nebezpečnější. Po pár minutách natáhne z nějakých dvanácti metrů Míša a balón končí až v Hotelové síti. Hubené vedení dokážeme udržet až do závěrečného hvizdu, i když nám při jednom ze Štěpánčiných zákroků pořádně zatrne. Balón mířící do tyče našeho zařízení si naše dezorientovaná gólmanka několikrát málem sráží do vlastní branky. V divácky velmi zajímavé situaci jej nakonec nachází pár čísel před brankovou čarou a odkopává do bezpečí.

Konečné páté místo dívek je při naší jediné porážce asi určitým zklamáním, zvláště když si uvědomíme, že jsme jako jediný tým dokázali porazit pozdější vítězky ze Strojárny. Dívky si ale odehrály svoje a až na osudnou remízu mohou být se svým vystupováním na turnaji spokojeny. Mládencům patří absolutorium, poněvadž tentokráte konečně potvrdili kvalitu svého kádru i výsledkově. Vychutnejme si tento úspěch na tradičním předvánočním turnaji, poněvadž na podobný výsledek můžeme v budoucnu čekat hezky dlouho. Děkujeme všem účastníkům za předváděné výkony a vzornou reprezentaci naší školy.

Zpracoval: Jonák (stačí jedna sázka a možné je všechno)

Datum vložení: 1. 1. 2018 7:38
Datum poslední aktualizace: 3. 1. 2018 7:45
Autor: Mgr. Jiří Jonák

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Studenti o škole