Datum: 8.12.2017

Místo: Rokycany, tělocvična gymnázia

Akce: 2. kolo SFL chlapci

Účastníci: Arzberger Tomáš, Červík Marek, Karpíšek Jakub, Kopáček Josef, Kutlák Ivan, Plecitý Denis, Ryška Milan, Selnar Jakub, Skopový Radek, Štursa Ondřej

2. kolo SFL jsme vyrazili odehrát do nedalekých Rokycan, které jsme v předchozích ročnících již několikrát navštívili. Našimi soupeři byly týmy místního gymnázia a plzeňské obchodní akademie. Oproti minulému kolu náš výběr posílili tři kopáči, kteří díky svému nabitému programu v úvodním kole chyběli. Z miniturnaje tentokráte již postupoval pouze vítěz a hrálo se na klasických 2x15 minut.

V úvodním utkání jsme narazili na domácí výběr. I když od úvodního hvizdu soupeře zamykáme před jeho branku, šetříme zakončením a domácí se hned po svém prvním kontru radují z vedení. Hned po rozehrávce ze středového kruhu ale Ondra neskutečnou pumelicí z poloviny hrací plochy vyrovnává a po chvíli utkání otáčíme Pepíkovo dorážkou. Do přestávky ještě přidáváme dvě branky, zatímco gymnazisté pouze jednu. Ve druhé půli poté předvádíme bezstarostný výkon a postupně skóre navyšujeme po pohledných akcích na konečných 8:2. O branky se podělili Ondra 3x, Azba 2x, Pepa, Míňa a Seli. Potvrzujeme tedy roli favorita a ve druhém zápase proti akademikům nechceme nic ponechat náhodě.

Do branky se místo Karpyho staví Červ, zatímco soupeř musí nasadit hráče z pole. Tentokráte se nám podaří vstřelit vedoucí branku, ale soupeř začíná kousat a hned dvakrát využívá naše zaváhání při obranné činnosti. Profesorskou hrou kopírujeme poločasový výsledek z minulého utkání. Když hned po pauze přidáváme další dvě branky, začínáme si myslet, že je po zápase. Zatímco polevujeme, soupeř nás svojí aktivitou vyvádí z omylu a dostává se svými dvěma góly na dostřel. Najednou se těžko dostáváme zpátky do zápasu a několikrát zmatkujeme při bránění soupeřových kontrů. Klid na naše sálovky nám dává až Ondrův šestý zářez v tomto utkání. Zbylou trefu obstarává Denis. Svojí nekoncentrovaností jsme si sice přivodili komplikace, ale nakonec druhou výhrou (7:4) potvrzujeme postup do divizního finále.

V obou utkáních náš hvězdný výběr hrál až příliš na krásu, což by se nám v budoucnu mohlo vymstít. Pokud ale mládenci přistoupí k dalším utkáním zodpovědněji, můžeme se i v letošním ročníku dočkat podobného úspěchu jako v letech minulých. Tak uvidíme, co nám naši kopáči předvedou v dalším kole.

Datum vložení: 18. 12. 2017 14:38
Datum poslední aktualizace: 18. 12. 2017 14:40
Autor: Mgr. Jiří Jonák