Místo: Plzeň, nafukovací hala Infis

Akce: 2. kolo SFL chlapci

Účastníci:

Chlapci: Dotzauer Wolfgang, Koranda Daniel, Krejča Matěj, Kuchta Ondřej, Muknšnábl Filip, Patrovský Marek, Riedl Daniel, Ruda Martin, Skopový Radek, Strmiska Slavomír, Svítek Jiří, Šural David

Po suverénním postupu z úvodního kola náš namlsaný chlapecký tým čekalo 2. kolo SFL. Našimi soupeři byly výběry ze škol VOŠ a SPŠE Plzeň, Gymnázia Domažlice a domácího týmu Infisu Plzeň. Hrálo se právě v nafukovací hale pošťáků na neoblíbeném tartanu. Oproti minulému kolu jsme se museli obejít bez Plecitého s Uzlíkem, místo kterých jsme operativně povolali doubravecké duo Kuchta Svítek. V minulosti nám místní tartan způsobil nemálo problémů a nemělo tomu být jinak ani tentokrát.

Po úvodním remízovém zápase mezi Infisem a gymnazisty z Domažlic jsme šli na elektrikáře, které jsme si interně pasovali do role nejtěžších soupeřů. A skutečně. Na začátku nás několikrát po našich chybách v poli, kdy se seznamujeme s tartanovým povrchem, musí zachránit jistý Dan v naší brance, aby hned náš první brejk Patro dotáhl až do konce. Trochu se uklidňujeme, ale do poločasu bohužel žádná naše pojistka v podobě vstřelené branky nepřichází. Směrem dozadu jsme přeci jen pozornější a soupeře do mnoha příležitostí nepouštíme. Po přestávce svoji zodpovědnou a soustředěnou hru konečně korunujeme dalšími dvěma brankami Patra a Koryho. Půl minuty před koncem Danovi čisté konto kazí náš starý známý z velkého fotbalu Fíla. S konečným skóre 3:1 ale musíme být spokojeni.

Hned poté jdeme na domácí tým. Soupeř nás hned v úvodu utkání zaskočí, když se dostává opět po našich zbytečných chybách hned do několika šancí a jednu z nich přetaví ve vedoucí branku. Z domácího kousnutí se notnou chvíli vzpamatováváme, a i když držíme balón na našich sálovkách o mnoho delší dobu, dlouho se nemůžeme prosadit. Až po několika minutách díky trefám Wolfiho a Slávy se nám ještě do půle daří utkání otočit. Soupeř se ale nevzdává a krátce po pauze skóre srovnává. Na hrací ploše se začíná jiskřit i toho důvodu, že sudí pouští některé sporné situace. Jsme techničtější a díky Patrovi a Korymu domácím odskakujeme na rozdíl dvou branek. Ti ale do našich hráčů stále chodí hodně tvrdě a snaží se je rozhodit. To se jim několikrát podaří a máme co dělat, abychom naše horké hlavy na lavičce uklidnili. Soupeři se pár minut před koncem podaří vstřelit kontaktní branku a řež trvá až do samotného konce. Při soupeřově powerplay se nám sice nepodaří naše zisky balónu přetavit v rozhodující branku, ale domácímu tlaku odoláme až do samotného konce utkání i přes omylem zastavenou časomíru. Po našem druhém utkání, které naše kluky hodně bolelo, tak máme jistotu postupu v kapse.

Po dalších zápasech, kdy Domažličtí svalili elektrikáře a ti poté v oslabené sestavě nedokázali čelit pošťákům, se situace vyvinula následovně. V případě našeho plného bodového zisku v posledním utkání proti gymnazistům postupuje s námi do dalšího kola domácí tým, v opačném případě naši poslední soupeři. Již od samotného začátku utkání je ale na našich hráčích patrné, že zápas chtějí prostě pouze odehrát bez nějaké větší námahy bez zranění a odřenin. I když většinu času držíme balón na našich sálovkách, zakončení prostě neexistuje. Soupeř nás po jedné nedůslednosti trestá vedoucí brankou. Ani po pauze naši hráči až na pár světlých výjimek nejeví zájem zabojovat. Domažličtí nám vstřelí ještě dvě branky, zatímco nám zvlhl střelecký prach. Několik šancí si sice vypracováváme, ale nadšeně hrající soupeř občas s pořádnou porcí štěstí všechny ustojí. Po odchozeném zápase tak blahopřejeme soupeři k postupu z prvního místa. To ale našim mládencům vůbec žíly netrhá – prostě nám tentokráte k lepšímu výkonu chyběla motivace.

Opět se ukázalo, že s místním tartanovým povrchem mají borci, kteří s ním nemají prakticky žádné zkušenosti, problémy. Přesto jsme prokázali svoji kvalitu, a i když to tentokráte nebylo bůhvíjaké galapředstavení, postup do dalšího kola jsme si zaslouženě pohlídali. Věřme, že v Novém roce na palubovce Lokomotivy budou mít naši borci více prostoru pro svoji kombinační hru. Cesta k dalšímu úspěchu bude vést přes pokorný přístup ke všem soupeřům ale s důvěrou ve vlastní síly. Uvidíme také, jaké složení týmu se nám příště podaří dát dohromady. Tak se těšme na další napínavé souboje.

Datum vložení: 23. 12. 2018 21:32
Datum poslední aktualizace: 23. 12. 2018 21:35
Autor: Mgr. Jiří Johny Jonák