Sportovní a podnikatelská střední škola v Plzni
Sportovní a podnikatelská
střední škola v Plzni
rozšířené vyhledávání

Středoškolská futsalová liga

… 3. kolo

Datum: 30.1.2019

Místo: Šťáhlavy, sportovní hala

Akce: 3. kolo SFL chlapci

Účastníci:

Chlapci: Červík Marek, Dotzauer Wolfgang, Koranda Daniel, Král Jakub, Kuchta Ondřej, Riedl Daniel, Ruda Martin, Ryška Milan, Skopový Radek, Strmiska Slavomír, Svítek Jiří, Žilák Karel

Museli jsme si počkat až na konec ledna, abychom absolvovali 3. kolo SFL. Proti dvěma našim soupeřům jsme v letošním ročníku již nastoupili. Jednalo se o týmy SPŠ dopravní Plzeň a Gymnázia Domažlice, které doplnil výběr Masarykova gymnázia Plzeň. Turnaj se odehrál v útulné sportovní hale ve Šťáhlavech. Místa čtyř členů našeho výběru z minulého kola, kteří tentokráte nebyli k dispozici, zaplnili Červík, Král, Ryška a Žilák. Hrálo se o dva fleky do následného divizního finále a náš tým byl na základě minulých výsledků pasován do role velkého aspiranta na postup.

V úvodním utkání měli dopraváci překvapivě hodně práce s houževnatými kopáči z Masarykova gymnázia. Ti padli až po boji 3:5. Náš tým ve svém prvním utkání nastoupil proti starým známým domažlickým futsalistům, se kterými jsme v minulém kole utrpěli porážku po našem bezkrevném výkonu v době, kdy o našem postupu bylo již rozhodnuto. Nyní jsme na soupeře nastoupili o poznání odpovědněji a v průběhu první půle jdeme po brankách Ondry, Rádi a Žíly do trháku. Soupeři se po ojedinělém výpadu krátce před pauzou daří snížit. Po přestávce držíme zápas pevně ve svých rukách, ale z našich několika příležitostí zužitkujeme pouze jedinou, když se trefuje Wolf. Důležitý první krok tak máme za sebou.

Po tomto zápase domažličtí nestačí na dopraváky, když si odnášejí bůra. Situace je jasná. Pokud porazíme plzeňské gymnazisty, bude hotovo. Bohužel proti papírovému outsiderovi začínáme vlažně, frajersky a čekáme zřejmě, že branky do soupeřovy sítě napadají asi samy. Navíc se v této záležitosti utvrzujeme po Wolfiho brance přes celé hřiště do prázdné branky. Od této chvíle útočí prakticky celá čtveřice, ale směrem dozadu se vůbec nikomu nechce. Z toho pramení po našich ztrátách balónu a neproměněných šancích hned několik nebezpečných brejků soupeře. Zatímco naši hráči vypadávají z rytmu, gymnazisté otáčejí zápas ještě během první půle. Nejdříve se soupeř trefuje přímo ze standardní situace, aby po chvíli využil svůj další námi špatně pokrytý brejk. Máme před sebou celou druhou půli k tomu, abychom se pokusili otočit stav zápasu. Hraje se převážně na polovině soupeře, ale nám se zatím pouze podařilo rozchytat gólmana, z jehož famózních zákroků jsou naši střelci skutečně nešťastní. Konečně se na naše sálovky přilepí trochu štěstíčka, když Sláva silou vůle dotlačí balón za brankovou čáru. Remízu nechceme a stále se tlačíme do soupeřova brankoviště. Protihráči jsou ale v euforii a při těsném bránění nás opět prověřují několika kontry. Po fantastickém výkonu soupeřova gólmana tak musíme brát remízu.

Masarykovi gymnazisté poté hrají o naději se svými protějšky z Domažlic. Dlouhou dobu to skutečně vypadá na velké komplikace pro náš tým, ale domažličtí, kterým již o nic nejde, utkání nebalí a krátce před koncem otáčejí stav zápasu, když využívají několika skulinek a chyb v soupeřově postavení. Jejich vítězství 4:3 nás tak posílá bez ohledu na výsledek našeho posledního zápasu do divizního finále.

K závěrečnému utkání proti dopravákům nastupujeme s několika změnami, ale poctivou hrou během první půle soupeři odskakujeme o dvě branky. Ten sice krátce po přestávce koriguje, ale poté ve snaze o vyrovnání několikrát zapomíná na obranu a naši hráči využívají hned několik přečíslení. Z konečného skóre 7:2 nelze vyvozovat žádné závěry. Oba týmy utkání vzaly až příliš exhibičně. O naše branky se podělili Žíla 3x, Wolf 2x, Ondra a Dan.

Našeho druhého soupeře jsme hodně podcenili, a i když jsme ve druhé půli rozjeli kolotoč, prostě to tentokráte nestačilo. Doufejme, že to pro náš výběr bude do budoucna velká zkušenost, kterou se nám podaří zužitkovat. V divizním finále opět narazíme na dopraváky, kteří nám určitě budou chtít vrátit naše oba dosavadní vzájemné zápasy, a nevyzpytatelné kopáče z Karlových Varů. Až tam se ukáže, zdali letošní výběr se bude řadit k těm historicky úspěšnějším. Kvalitu na to určitě máme, ale balón je přeci jen kulatý a bude potřeba k oběma utkáním adekvátně přistoupit. Tak se budeme těšit.

Datum vložení: 15. 2. 2019 13:27
Datum poslední aktualizace: 15. 2. 2019 13:31
Autor: Mgr. Jiří Jonák

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Studenti o škole