Sportovní a podnikatelská střední škola v Plzni
Sportovní a podnikatelská
střední škola v Plzni
rozšířené vyhledávání

Vánoční atmosféra z divadelních prken

Vánoční atmosféra z divadelních prken

Louskáček

Na 19. prosince vyšla návštěva prvního ze tří divadelních představení, které si naši žáci zakoupili v rámci balíčku abonmá na letošní divadelní sezónu.

Počasí k letošní vánoční atmosféře příliš nepřispívá, a tak jsme ji vyrazili nasát do Velkého divadla JKT. Krásně zasněžené plzeňské náměstí Republiky s katedrálou sv. Bartoloměje tvořilo úvodní kulisu baletu Petra Iljiče Čajkovského Louskáček.

Opět jsme čekali, trochu s napětím a trochu i škodolibě, jak budou naši žáci schopni odečíst dějovou zápletku z pohybu tanečníků. Z kusých informací, které jsme získali během pauzy a bezprostředně po skončení představení se nedá jednoznačně určit, jak si tento náročný zážitek ve své fantazii naši diváci zpracovali. Ponechme tedy hodnocení schopností abstrakce, vnímání symboliky a gest na později a podívejme se na jejich vystupování v kulturním prostředí divadla.

Celkem to zvládli. Před samotnou návštěvou divadla mne sice někteří znejistili otázkami typu: můžu odejít dřív, jede mi bus – co mám dělat, když se mi bude chtít čůrat – jak poznám, že představení skončilo… atd. Nakonec ale přišli do divadla vhodně oblečené mladé dámy a mladí gentlemani (viz přiložená fota) a po počáteční bojové hře „najdi si své místo podle vstupenky“, kterou s pomocí uvaděček nakonec zvládli, musím rád konstatovat, že nikdo škole ani sám sobě ostudu neudělal…

Tak v lednu na Kozí válce na shledanou.

Datum vložení: 31. 12. 2023 6:39
Datum poslední aktualizace: 4. 1. 2024 12:08
Autor: Mgr. Martin Karlovec

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Studenti o škole